REGIONALNY SYSTEM OSTRZEGANIA

Burmistrz Sępólna Krajeńskiego informuje, że można skorzystać z Regionalnego Systemu Ostrzegania, w którym na bieżąco umieszczane są wszystkie ostrzeżenia i komunikaty dotyczące zagrożeń, zjawisk atmosferycznych przechodzących przez teren województwa.

Komunikat generuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, a następnie ostrzeżenie pojawia się:

  • na stronach internetowych urzędów wojewódzkich
  • w programach ogólnopolskich TVP (TVP1HD, TVP2HD, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, TVP Rozrywka - telegazeta od str. 190, napisy DVB) w TVP Regionalnej (telegazeta od str. 430, napisy DVB), a także na platformie hybrydowej
  • w aplikacji mobilnej (systemy operacyjne Android, iOS, WindowsPhone). Bezpłatna aplikacja RSO jest dostępna w sklepach z aplikacjami na poszczególne platformy (Google Play, Apple App Store, Windows Phone Store). Można ją wyszukać w sklepach po słowach kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania”.
  • Aplikacja na system Android - do pobrania pod tym linkiem
  • Aplikacja na system Apple IOS - do pobrania pod tym linkiem
  • Aplikacja na system Windows Phone - do pobrania pod tym linkiem

Ponadto od 1 lipca 2015 r. RSO zostało rozszerzone o kanał SMS. Korzystanie z tego kanału jest bezpłatne dla użytkownika i nie wiąże się z koniecznością aktywowania takiej usługi. Tą drogą przekazywane będą wyłącznie najistotniejsze komunikaty i ostrzeżenia, które dotyczyć będą najpoważniejszych zagrożeń. RSO-SMS otrzyma na razie użytkownik zalogowany w sieci telekomunikacyjnej jednego z 4  największych operatorów. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji nie wyklucza współpracy również z innymi operatorami.

Poprzez RSO rozpowszechniane są także poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych .

Link do Poradników RSO.

Więcej informacji:www.mac.gov.pl/rso

metryczka


Wytworzył: Administrator (10 września 2015)
Opublikował: Administrator (10 września 2015, 15:11:39)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 1228